Superliga-F1

Bądź najlepszy. Liga F1 mania 2009


#1 2010-04-11 21:43:23

Administrator

Gość

Artykuły

Tu piszcie ciekawe artykuły na temat waszego zespołu !!!

 

#2 2010-04-13 19:25:00

Imperator

Administrator

Zarejestrowany: 2010-04-08
Posty: 3
Punktów :   

Re: Artykuły

Cóż za niespodzianka. Jeden z liczących się zespołów w stawce Formuły 1 zaryzykował i podpisał kontrakt z młodym niedoświadczonym kierowcą Imperatorem. Wielu osobą ze stajni z Enstone nie spodobała się ta decyzja gdyż zespół ten w tym roku miał celować w mistrzostwo świata i większość osób wątpi by ten żółtodziób był w stanie walczyć o najwyższe miejsca. Jednak Szef zespołu Flavio Briatore twardo powtarza że potencjał tego kierowcy jest tak duży, iż już w tym sezonie może walczyć o tytuł.

Oto imperator i rozmarzający z nim szef zespołu Flavio Briatore:

http://cache.gawker.com/assets/images/jalopnik/2009/09/Briatore_Alonso.jpg

Wiele osób może nie wiedzieć kim jest ten zawodnik więc postanowiliśmy opisać jego stosunkowo krótką sportową karierę:
Imperator (ur 13 stycznia 1989 roku w Sraczkach Opolskich) - pochodzi ze sportowej rodziny. Jego matka była reprezentantką polski w siatkówce natomiast ojciec był wielokrotnym mistrzem polski w rajdach. Młodzian po raz pierwszy zasiadł za sterami gokartu gdy miał 4 lata. Jego talent szybko dostrzegł ojciec, który wydając wszystkie piemiądze podróżował z synem po wielu wyścigach w Polsce. Bo bardzo dobrych startach w mistrzostwach polski by rozwijać talent syna ojciec wraz z synem podróżowali do Włoch na tamtejsze mistrzostwa. Po trzech sezonach startów (2000, 2001, 2002 rok) Imperator zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Włoch w 2003 i następny w 2004 roku. Zauważony przez menedżerów z formuły renault przeniósł się do tej kategorii wyścigowej zdobywając swoje pierwsze zwycięstwo już w pierwszym sezonie. W następnym sezonie (2006) nie dał szans rywalom i pewnie wygrał cały cykl odnosząc 7 zwycięstw pod rząd. Następnym szczeblem kariery była GP2. W swym debiutanckim sezonie 2007 młody 18-sto latek zajął 2 miejsce przegrywając jedynie z Timo Glockiem który w tej chwili jeździ w barwach Toyoty. Jednak w następnym sezonie młodzian deklasuje rywali wyprzedzając o 65 punktów drugiego Giorgio Pantano. Po tych wspaniałych występach zwrócił na siebie uwagę wielu zespołów Formuły 1. Jednak sporym zaskoczeniem jest że zatrudnił go tak renomowany zespół jak Renault. Czy postąpili słusznie ? Tego dowiemy się w nadchodzącym sezonie. Podczas konferencji prasowej na której został oficjalnie zaprezentowany jako kierowca F1 wyraził głębokie podziękowanie polskiemu kierowcy miszalajewowi który jak Imperator powiedział: "dzięki swym sukcesom zachęcił mnie do jeszcze większej pracy i do jeszcze większego wysiłku gdyż chciałem mu kiedyś dorównać i jestem zaszczycony że będę mógł z nim rywalizować w tym roku. Jednak zaznaczam że żadnych sentymentów nie będzie. Wiem że mam największy talent i wiem że będę mistrzem"


Za kierownicą gokarta:


http://www.f1.sport24.pl/pliki/image/formula1/Bez%20nazwy%202kopia.jpg

Za kierownicą bolidu GP2

http://www.automobilsport.com/upload/gp2series/gp2-2007/gp2-2007-monaco/javier-villa-track.jpg

Info:
wiek - 20 lat
kraj - Polska
Seria - Formuła 1
Zespół - ING Renault
Samochód - R29
Nr startowy - 7
Sukcesy:
Mistrz Włoch gokartów 2003 i 2004 rok
Mistrz Formuły Renault 2006 rok
Mistrz GP2 w 2008 roku i zdobywca 2 miejsca w roku 2007


I am perfection !!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klandk.pun.pl www.techpoland.pun.pl www.starsknights.pun.pl www.pretorianie.pun.pl www.walczmyrazem.pun.pl